23.10.2021

GÖÇ VE ÇOCUK TEMALI RESİM YARIŞMASI

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DİN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
"GÖÇ ve ÇOCUK " TEMALI RESİM YARIŞMASI 🎨

🖼️ Başkanlığımızca ülkemizde bulunan göçmenlerin sahih dini bilgi ile aydınlatılmaları, din hizmetlerinden yeterli düzeyde istifade edebilmeleri ve sosyal uyuma katkı sağlanması amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde Göç ve Çocuk temalı resim yarışması düzenlenmektedir.

📌 Yarışmaya ülkemizde ikamet eden 15-20 yaş aralığındaki gençler katılabilecektir. (01.01.2001-31.12.2006 tarihleri -her ikisi de dahil- arasında doğanlar)

Ödüller:
🥇 İl birincilerine: 400 TL
🥈 İl ikincilerine: 300 T
🥉 İl üçüncülerine: 250 TL

🏆Türkiye birincisine: 5.000 TL,
🎖️Türkiye ikincisine: 4.000 TL,
🏅Türkiye üçüncüsüne: 3.000 TL
🎗️ Mansiyon ödülü: 1.000 TL

❗Resimler, 15 Kasım 2021 tarihi mesai bitimine kadar katılımcıların ikamet ettikleri il ya da ilçe müftülüklerine elden, posta veya kargoyla teslim edilecektir. Mezkur tarihte ulaştırılmamış resimler değerlendirilmeye alınmayacaktır. Posta veya kargodan kaynaklı gecikmeler geçerli bir mazeret sayılmayacaktır.

‼️Katılımcılar, Ek Katılım Formunu doğru bir şekilde doldurarak imzalayacaklar ve ayrı bir kağıt halinde resimlerine iliştireceklerdir. 18 yaşından küçük olan katılımcılar ise ayrıca velileri/vasilerine formda yer alan bölümü mutlaka imzalatacaklardır.

🔸 TEKNİK ŞARTLAR 🔹
1. Resim yapılacak kağıdın boyutu, 35 x 50 cm olacaktır.
2. Resimler el yapımı olacak, kesinlikle bilgisayar vb. teknolojik ürünler kullanılarak ya da dijital ortamlarda üretilmeyecektir.
3. Yarışmacılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü renkli tekniği ve malzemeyi kullanabilecektir.
4. Resimler paspartusuz, kıvrılmadan, katlanmadan, iki karton arasına düzgün yerleştirilmiş bir şekilde teslim edilecektir.
5. Resim kağıdının her iki tarafına da herhangi bir şey yazılmayacaktır.