T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Balıkesir Müftülüğü

11.03.2016

Mehmet EMRE 02.07.1963-25.02.1972

 

25.05.1927 tarihinde Turgutlu'da doğdu. İlk ve Ortaokulu dışarıdan bitirdi. 1952 yılında Demirci Şeyh-i İlahi(Kıran) Camii İmam-Hatipliğine atandı. 12.11.1954 tarihinde Eskişehir Sivrihisar İlçe Müftülüğüne, 07.05.1958 tarihinde Eskişehir, 02.11.1953 tarihinde Balıkesir, 17.05.1972 tarihinde Bilecik İl Müftülüklerine tayin edildi. Bilecik İl Müftüsü iken 20.12.1978 tarihinde emekliye ayrıldı. Yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır.