T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Balıkesir Müftülüğü

11.03.2016

Seyfettin YAZICI 13.12.1981-22.10.1985

 

1939 yılında Sürmenede doğdu. İlkokulu 1949'da Sürmenede bitirdi. Tanınmış alimlerden İslami ilimleri tahsil etti. 1961 yılında Karabük müftülük memurluğuna atandı. Bu arada ortaokulu dışarıdan bitirdi. 1962'de Karabük vaizliğine tayin oldu. 1966 yılında Karabük Lisesini bitirdi. 1970 yılında'da Ankara İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1971 yılında ise İskenderun Müftülüğüne atandı. Daha sonra sırasıyla, Aydın, Giresun, Samsun, Balıkesir ve Kayseri İl Müftülüklerinde bulundu. 17.01.1989 tarihinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan Seyfettin YAZICI yapılan seçim sonucu Din İşler Yüksek Kurulu üyeliğine seçilmiş olup evli ve üç çocuk babasıdır.