T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Balıkesir Müftülüğü

11.03.2016

Selahattin YILDIZ 21.11.1985-31.10.1991

 

1942 yılında Burdur Yeşilova'da doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Hafızlığını babasında tamamladı. 1965 yılında Isparta İmam Hatip Okulu'ndan, 1969 yılında da İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu. 1965 yılında Ispartada İmam Hatip olarak göreve başladı. 31.10.1969 tarihinde Tavas İlçe Müftülüğüne atandı.28.10.1970 - 31.03.1972 tarihleri arasında askerlik görevini ifa etti. Asker dönüşü Emirdağ İlçe vaizliğine, 221.07.1972 tarihinde aynı ilçenin Müftülüğüne atandı. Bir Müddet Kıbrıs'ta din görevlisi olarak bulundu. 17.09.1978 tarihinde Denizli, 21.11.1985 tarihinde Balıkesir, 14.11.1991 tarihinde Kahramanmaraş İl Müftülüklerine, 09.09.1993 tarihinde de Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığına atandı. 05.05.1994 tarihinde Kahramanmaraş İl Müftülüğü görevine yeniden döndü. 11.08.1994 tarihinde Kırşehir İl Müftülüğüne atandı. Bu görevde iken 16.01.1996 tarihinde emekli oldu.