T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Balıkesir Müftülüğü

11.03.2016

Nizamettin ŞAHİN 11.11.1991-17.06.1992

 

1940 yılında Şavşat'ta doğdu. İlkokulu aynı ilçede, hafızlığını Ardahan Merkez Kur'an Kursu'nda tamamladı. 1963 yılında İstanbul İmam-Hatip Okulu'nu, 1967 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi. Aynı yıl Giresun Lisesi'ne din bilgisi öğretmeni olarak atandı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatında idareci olarak çalıştı. 1973 yılnda Diyanet İşleri Başkanlığında uzman iken Bolu Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini yürüttü. Kısa bir süre sonra bu göreve asaleten atandı. 30.06.1978 tarihinde Bolu, 20.08.1982 tarihinde Eskişehir, 11.11.1991 tarihinde Balıkesir Müftülüğüne tayin edildi. 1992 yılı hac organizasyonunda görevli olarak gittiği Suudi Arabistan'ın Mekke şehrin'de 17.06.1992 tarihinde vefat etti.