T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Balıkesir Müftülüğü

23.09.2019

YENİ KUR'AN KURSU HİZMETE GİRDİ

YENİ BİR KUR’AN KURSU DAHA HİZMETE GİRDİ.

Altıeylül İlçesi Ayvatlar Mahallesinde hayırsever emekli Albay Galip ŞEN tarafından Kur’an Kursu yapıldı.
Kur’an Kursumuzun açılış törenine İl Müftümüz Ramazan TOPCAN, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan AVCI, Altıeylül İlçe Müftüsü İbrahim TÜREDİOĞLU, Organize Sanayi Bölge Müdürü Mesut ERAY ile Mahalle sakinleri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan İl Müftümüz Ramazan TOPCAN; “Burada sadece çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz Kur’an-ı Kerimi okumayı öğrenmeyecekler, Kur’an-ı Kerim'i bizzat nasıl yaşayabiliriz onunla ilgili bilgileri de öğrenecekler. Bizi biz yapan değerleri, milletimizi millet yapan, ayakta tutan değerlerimizi de öğrenecekler. Yaşlı bir amcanın elinden tutmanın, yolunu kaybetmiş birine yol göstermenin, varlığımıza sebep olan ana babalarımıza saygılı ve hürmetli olmanın erdem bir davranış olduğunu da buralardan öğrenecekler. Unutulmamalıdır ki bizi asıl güçlü kılan şey, sahip olduğumuz milli ve manevi değerlerimizdir. Yetişen nesil; ahireti, kitabı, hesabı, mizanı unutmamalıdır. Bunlar unutulunca Allah muhafaza insan, freni patlamış kamyon gibi neye toslayacağı hangi tahribatı yapacağı belli olmaz. Burası insanı temizleyip güzelleştirdiği gibi çevremizi de, sokağımızı da güzelleştirecektir inşallah. Bu bakımdan buralarda vereceğimiz eğitimleri çok önemsiyorum.
İşte açılışını yaptığımız bu ve buna benzer mekânlar, manevi zenginliklerimizi ortaya çıkaracaktır. Milli ve manevi değerlere haiz, büyüklerine saygılı, geçmişle gelecek arasında iyi tahlil kabiliyeti olan nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile Kur’an Kursumuzun İlçemiz başta olmak üzere şehrimize ve Balıkesir’li kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserin kazandırılmasına sebep olan değerli büyüğümüz Galip ŞEN bey başta olmak üzere muhterem ailesine teşekkürü bir vazife kabul ederek şükranlarımı arz ediyor, tebrik ediyorum. Rabbim mizanınıza koysun inşaallah.” diye konuştu.