T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Erdek Müftülüğü

18.06.2018

İLÇE MÜFTÜMÜZ ADEM ESER'İN BAYRAM MESAJI

Değerli Erdek halkı, sevgili misafirler…

Ramazan-ı Şerif boyunca oruçlar tutuldu, dualar edildi, teravih namazları kılındı... Kısacası Ramazan ayı layıkıyla yerine getirilmeye çalışıldı. Şimdi sıra Ramazan Bayramında. Bayramlar küslerin barıştığı, dostlukların ve manevi bağların kuvvetlendiği özel bir gündür.

Ramazan Bayramı Müslümanların iki büyük dini bayramından biridir. Ramazan ayında tutulan bir aylık orucun bitiminde Şevval ayının ilk üç günü Müslümanların bayram günleridir.  Ramazan bayramına, o gün fıtır sadakası verilmesinden dolayı "Fıtır bayramı" adı da verilmektedir.

Bir ay gibi uzun bir süreyle, özellikle Ramazan ayının yaz mevsimine denk geldiği bu sıcak günlerde  nefislerine oruç tutturan mü'minler, sabır imtihanını vererek manevi sorumluluktan kurtulmanın sevincini Ramazan Bayramında yaşama imkânına kavuşurlar.

Bu vesile ile değerli Erdek’li vatandaşlarımızın, değerli misafirlerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder, vatandaşlarımızın bayramı birlik-beraberlik ve huzur içinde geçirmelerini, Ümmetin birlik ve beraberliğinin daim olmasını, sevgi, hoşgörü ve barışın hakim olmasını, çevremizdeki İslam coğrafyasında cereyan eden olaylar sebebiyle zulüm ve eziyet gören müslümanların biran önce huzura ve vatanlarına kavuşmalarını Yüce Allah’tan niyaz eder saygılar sunarım.

Bayramınız mübarek olsun.

                                                                                                                         ADEM ESER

                                                                                                               ERDEK İLÇE MÜFTÜSÜ